Hotel ** SOREA ĽUBOVŇA    Stará Ľubovňa


TELEFÓN: +421-52-4321751
FAX: +421-52-4321757
EMAIL: lubovna@sorea.sk
WWW: www.sorea.sk
www.pieniny.sk/sorealubovna/
GPS: N 49.260691°
E 20.728894°
ADRESA: Ľubovnianske kúpele
064 01 Stará Ľubovňa

    Hotel ** SOREA ĽUBOVŇA leží v malebnej doline Ľubovnianskych kúpeľov, na rozhraní Spišskej Magury a Levočských vrchov, len 7 km od mesta Stará Ľubovňa. Región sa preslávil vďaka výskytu množstva minerálnych prameňov a patrí ku klimaticky najčistejším oblastiam strednej Európy.

Ubytovacie služby
    Hotel poskytuje ubytovanie v pohodlne zariadených apartmánoch, rodinných izbách, jedno- a dvojlôžkových izbách s možnosťou prístelky, ktoré sú vybavené kúpeľňou, WC, telefónom, rádiom, TV prijímačom so SAT programom a balkónom. Rodinám s malými deťmi ponúkame možnosť zapožičania detskej postieľky, v hoteli je možné ubytovanie so psom.
    Dostupnosť všetkých hotelových priestorov je riešená bezbariérovo a hotel je prispôsobený pre poskytovanie služieb imobilným hosťom.

Gastronomické služby
    Širokú ponuku jedál a nápojov poskytujú 2 hotelové reštaurácie, príjemné posedenie a dobrú zábavu ponúkajú nočný bar, denný bar a kaviareň. Zároveň v rámci stravovacích služieb môžu hostia raz do týždňa ochutnať špeciality z regiónu počas dňa „Tak chutí Spiš“.
    Pre organizovanie kongresov, konferencií, seminárov a školení, ako aj ďalších spoločenských podujatí je k dispozícii veľká kongresová sála, 2 menšie konferenčné miestnosti a 7 salónikov.

Doplnkové služby
    V hotelovom športovo-relaxačnom centre je k dispozícii krytý bazén, fínska sauna, perličkový kúpeľ, morský kúpeľ, masáže (klasické, reflexné, regeneračné, detoxikačné, antistresové a relaxačné) a zábalové terapie (rašelinový, bylinný, čokoládový, levanduľový, suchý teplý zábal alebo zábal zo včelieho vosku). Športovcov poteší tenisový kurt, volejbalové ihrisko, stolný tenis, biliard, ruské kolky, úschovňa a požičovňa športových potrieb a horských bicyklov. Hotel štandardne poskytuje informačné služby, zmenárenské služby, požičiavanie sušičov na vlasy a žehličiek, práčovnícke služby. V hotelovej hale je aj predajňa suvenírov a pohľadníc. Pre deti je k dispozícii detský kútik, ihrisko s preliezkami. Hoteloví hostia majú k dispozícii neplatené, nestrážené parkovisko priamo pred hotelom.
    Hotel zabezpečuje organizovanie kultúrnych a spoločenských programov, posedení pri ľudovej hudbe, diskoték, besiedok a fakultatívnych výletov do blízkeho a vzdialeného okolia (Poľsko, Vysoké Tatry, Ľubovniansky hrad a mesto Stará Ľubovňa, Bardejov, Litmanová).

    Vyše 260 km vyznačených turistických chodníkov a nádherné lesné prostredie zaručuje ideálne podmienky pre letnú turistiku. V okolí sú vhodné terény pre cykloturistov. Na svoje si prídu aj hubári, rybári a obľúbené sú aj jazdy na koňoch.

    V zimnej sezóne sú lyžiarom k dispozícii priamo pri hoteli zjazdové trate rôznej náročnosti s umelým zasnežovaním a s celkovou dĺžkou 4 600 m. Časť svahu je osvetlená pre večerné lyžovanie. V stredisku poskytuje služby lyžiarska škola, lyžiarska škôlka, požičovňa športových potrieb, ski servis a škola snowboardingu.
    Len 20 km od hotela sa nachádzajú umelo zasnežované a osvetlené svahy zimného strediska SKI Litmanová.

Hotely SOREA:
    Vysoké Tatry: TRIGAN (Štrbské Pleso), HUTNÍK (Tatranské Matliare), TITRIS (Tatranská Lomnica), URÁN (Tatranská Lomnica)
    Nízke Tatry: ĎUMBIER (Liptovský Ján), MARMOT (Demänovská Dolina), MÁJ (Liptovský Ján), SNP (Demänovská Dolina)
    Pieniny: ĽUBOVŇA (Stará Ľubovňa)

    Hotel SOREA ĽUBOVŇA lies in the colourful valley of Ľubovnianskych kúpeľov, on the divide of Spišská Magura and the Levočských vrchov, only 7 km from the town of Stará Ľubovňa. The region gained its fame due to the appearance of a great amount of mineral springs, and it belongs among the most pure climates in central Europe.

Accommodation services
    The hotel provides accommodation in comfortably equipped apartments, family rooms, one- and two-bed rooms with cot options, which are outfitted with bathroom, WC, telephone, radio, colour TVs with SAT program connections, and balconies. We also offer families with small children the rental of children’s beds. Accommodation with dogs is also available at this hotel.
    The hotel provides barrier-free access and also is adapted for the provision of services for non-mobile guests.

Gastronomic services
    A wide assortment of foods and drinks are provided in our 2 hotel restaurants, while a pleasant setting and good fun can be found in the a nigh bar, a snack bar and cafe. At the same time the catering services offer for the guests once a week taste the specialties of the region during the day "So taste the Spiš."
    For congresses, seminars and trainings, as well as other social events, are at disposal a large congress hall, 2 smaller congress premises and seven small salons.

Supplementary services
    In the hotel’s sports/recreation centre are at disposal a covered swimming pool, a solarium, sauna, classic and water massage, along with various relaxation procedures. Sports lovers will enjoy the tennis and volleyball courts, billiards, table tennis, Russian bowls, a locker room and the rental of winter sports accessories and mountain bikes. The hotel as a standard provides information services, exchange services, rental of hair-dryers and irons, and washing services. In the hotel hall there is also a souvenir and postcards sales place. Children have at their disposal a children’s corner, playground and climbing frame. Hotel guests have at their disposal free, unguarded parking just next to the hotel.
    The hotel arranges organized cultural and social programs, folk music evenings, a disco, meetings, optional visits to destinations near and far (Poland, Pieniny, the High Tatras, Ľubovniansky castle, the town of Stará Ľubovňa, Bardejov, Litmanová).

    The over 260 km sign-posted tourist trails and wonderful forest environment guarantee ideal conditions for summer tourism, and in the area are trails for cycle-tourism. Mushroom picking, fishing and horseback riding are also available.

    In the winter season, skiers will find at their disposal 6 ski-lifts close to the hotel with 4600 m total length of ski slopes of various degrees of difficulty. Part of the slope is artificially snowed and lit for night skiing. In the centre are provided the services of a ski school, sporting goods rental, a ski service and snowboarding school.


webmaster