Pltníctvo    Červený Kláštor


MOBIL: ++421-918-807861
++421-907-929174
++421-908-050983
EMAIL: info@pltnictvo.eu
info@dunajec-plte.sk
WWW: www.pltnictvo.eu
www.pieniny.sk/pltnictvopieniny/
GPS: N 49.391340°
E 20.399476°
ADRESA: 059 06 Červený Kláštor 86

    Spoločnosť „Pltníctvo Červený Kláštor“ vám ponúka jedinečný zážitok - splav na pltiach po rieke Dunajec. Trasa vedie z Červeného Kláštora prielomom Dunajca po štátnu hranicu pri obci Lesnica. Je dlhá 10 km a zdolať ju trvá od 90 do 120 minút. Počas plavby sa môžete kochať nádhernou pieninskou prírodou, skalnými prevismi, pokojnými i vlniacimi sa vodami Dunajca. Predtým, ako vstúpite na drevenej plti do pieninského kaňonu, privítajú vás majestátne Tri koruny, ktoré sú symbolom samotných Pienin. Neraz sa ocitnete vedľa desiatky metrov vysokej skalnej steny opradenej mnohými legendami.
    Naša rodinná firma „Pltníctvo Červený Kláštor“ splavuje turistov po Dunajci už vyše 60 rokov. Tradícia splavu na pltiach prechádza z generácie na generáciu. Rieku, jej okolie, skaly, zákutia a zmeny hladiny vplyvom počasia detailne poznáme. Vieme preto svojich zákazníkov stále bezpečne dopraviť do prístavu a zároveň im aj poradiť, ak chcú ostať na Zamagurí dlhšie.

Lístky na splav Dunajca si môžete objednať telefonicky, prostredníctvom internetu alebo si ich môžete zakúpiť:
    - v Kasse 1, ktorá sa nachádza na najväčšom parkovisku v centre obce Červený Kláštor neďaleko hraničného mosta
    - v Kasse 2, ktorá sa nachádza na hlavnom prístavisku pltí pred obcou Červený Kláštor v smere od Spišskej Starej Vsi (s možnosťou parkovania)
    - v Kasse 3, ktorá sa nachádza na prístavisku „Pod Lipami“ oproti múzeu Červený kláštor (bez možnosti parkovania)

Cenník:
    - dospelí:
       - individuálne 22 €
       - skupiny cena dohodou
    - deti do 12 rokov:
       - individuálne 15 €
       - skupiny cena dohodou
    - dôchodcovia, ZŤP a študenti:
       - individuálne 20 €
       - skupiny cena dohodou

    Pri objednaní lístkov telefonicky alebo emailom poskytujeme výrazné zľavy.

    Spoločnosť „Pltníctvo Červený Kláštor“ sa snaží svojim klientom zabezpečiť kompletný servis na výlet do Pienin. Návštevníkom zabezpečujeme okrem splavu na pltiach aj ubytovanie, stravovanie, občerstvenie na plť, požičanie bicyklov a raftov.
    Ponúkame vám možnosť požičania bicyklov v našej novootvorenej požičovni, ktorá je umiestnená na hlavnom prístavisku pltí pred obcou Červený Kláštor. Bicykle si môžete požičať aj na najväčšom parkovisku v centre obce, neďaleko hraničného mosta. Bicykle si môžete zarezervovať nielen na návrat späť po splave na pltiach s našou spoločnosťou, ale môžete si ich požičať aj na výlet do Pienin.

    Chvíle strávené v Pieninách si môžete spríjemniť výborným jedlom a posedením v našej regionálnej reštaurácii Pltnica, ktorá sa nachádza priamo na hlavnom prístavisku pltí. Interiér reštaurácie je zariadený v goralskom štýle. K reštaurácii patrí aj predná slnečná terasa a zadná terasa s výhľadom na Dunajec. V prípade záujmu je možné dopredu si rezervovať obedy pre skupiny (od 3,80 € za osobu).


webmaster