Drevenica Pod Furmacom    Malá Franková


TELEFÓN: ++421-52-4822374
MOBIL: ++421-903-768053
EMAIL: alena.carnogurska@gmail.com
WWW: www.pieniny.sk/podfurmancom/
GPS: N 49.319555°
E 20.304967°
ADRESA: 059 78 Malá Franková 70

    Drevenica Pod Furmacom sa nachádza na Zamagurí v malej dedinke Malá Franková. V lete sú tu výborné podmienky na turistiku v neporušenej prírode, ako aj na zber húb, malín, čučoriedok a iných lesných plodov.
    Iba na skok z Malej Frankovej je Ždiar a Belianske Tatry, ale aj novovybudované turistické centrum v Poľsku - priehrada v Niedzici. Hranicu s Poľskom tvorí rieka Dunajec s krištáľovo čistou vodou a veľkým množstvom rôznych druhov rýb.
    Jedinečnou atrakciou v Európe je splav Dunajca na drevených pltiach v dĺžke 9 km.
    V zime je Zamagurie príťažlivé vynikajúcimi lyžiarskymi podmienkami: 2 km od ubytovania je 1200 m lyžiarsky vlek do Bachledovej doliny, lyžovať je možné aj v blízkej obci Jezersko (niekoľko lyžiarskych vlekov a sedačková lanovka do Bachledovej doliny) a v Spišských Hanušovciach.
    Zo Zamaguria je možné podnikať výlety do Vysokých Tatier, navštíviť Chodník v korunách stromov s vyhliadkovou vežou, do Poľska, na hrad v Starej Ľubovni, do Spišskej Belej (múzeum J.M.Petzvala), Kežmarku, Levoče a na termálne kúpaliská Vrbov a AquaCity Poprad.

Popis objektu (10 lôžok):
    - 1 samostatný apartmán na prízemí s vlastným sociálnym zariadením (umývadlo, sprchovací kút, WC) (1/2)
    - 4 samostatné dvojlôžkové izby so spoločným sociálnym zariadením (umývadlo, sprchovací kút, WC) (4/2)
    - spoločenská miestnosť s krbom, posedením, jedálenským stolom, vybavenou kuchynskou časťou (elektrický sporák s teplovzdušnou rúrou a grilom, chladnička s mrazničkou, mikrovlnka, rýchlovarná kanvica) a samostatným WC s umývadlom
    - krytá letná terasa s posedením a príslušenstvom na varenie kotlíkového guláša a grilovanie
    - miestnosť na odkladanie bicyklov a lyží
    - bezplatné parkovanie áut v uzavretom dvore
    - kúrenie s pecou na tuhé palivo, teplovzdušným krbom a elektrické kúrenie
    - prítomnosť psa nie je možná
    - celoročná prevádzka

    Objekt sa nachádza na spoločnom pozemku ktorého súčasťou je Cyrilo-Metodejský areál a skanzen pôvodných poľnohospodárskych nástrojov a techniky. V areáli sa nachádzajú maketa kostolíka, kaplnka so sv.Cyrilom a Metodom, drevené sochy Cyrilo-Metodejských učeníkov, malé Múzeum Hlaholiky a pieskovcová socha Madony s Ježišom.
    Drevenica je spolu s areálom je vhodná pre rodiny s deťmi a je ideálnym miestom na oddych pre ľudí vyhľadávajúcich kľud a pokoj a únik pred dnešnou uponáhľanou dobou.
    Ubytovaným hosťom ponúkame bezplatnú pomoc pri plánovaní túr a výletov do okolia.

    Cena ubytovania za osobu na noc 12 €. Minimálna obsadenosť je 5 osôb. Minimálny počet dní je 3. Pri obsadenosti nad 7 osôb a nad 5 dní zľava 15%.
    Cena na Veľkú noc, Vianoce a Silvester dohodou.


webmaster