Perníková chata    Osturňa


TELEFÓN: ++421-52-4422133
MOBIL: ++421-908-828544
++421-907-920518
EMAIL: kate.dz@post.sk
WWW: www.osturna.indiho.info
www.pieniny.sk/pernikovachata/
GPS: N 49.333911°
E 20.269217°
ADRESA: 059 79 Osturňa 26

    Na hranici Slovenska s Poľskom sa na Vysoké Tatry napája romantická, svojrázna a na prírodné krásy bohatá oblasť ZAMAGURIA.

    Naša chata sa nachádza v tomto kraji, ktorý je príznačný svojou malebnou krajinou so zachovalou ľudovou architektúrou, úzkymi švíkmi políčok pretkávaných strmými medzami a lesíkmi, ktoré na hrebeňoch prechádzajú do hlbokých lesov a vytvárajú neopakovateľnú atmosféru tohto čarovného kraja.

    Priamo uprostred malebnej horskej prírody sa nachádza obec OSTURŇA, kde môžete obdivovať krásu najväčšej slovenskej rezervácie ľudovej architektúry. Obec je dlhá 9 km.
    V lete sú tu výborné podmienky na turistiku v neporušenej prírode, ako aj na zber húb, malín, čučoriedok a iných lesných plodov.
    Iba na skok z Osturne je Ždiar a Belianske Tatry, kde sa dostanete po novovybudovanej asfaltovej ceste, autom alebo na bicykli. Uprostred dediny sa nachádza nové prepojenie po asfaltovej ceste do poľskej dediny Jurgov, ktorá je vhodná aj na cyklistické výlety.
    Hranicu s Poľskom tvorí rieka Dunajec s krištáľovo čistou vodou a veľkým množstvom rôznych druhov rýb. Jedinečnou atrakciou v Európe je splav Dunajca na drevených pltiach v dĺžke 9 km.
    V zime je Zamagurie príťažlivé vynikajúcimi lyžiarskymi podmienkami, predovšetkým v Jezersku (niekoľko lyžiarskych vlekov a sedačková lanovka do Bachledovej doliny), Spišských Hanušovciach, Červenom Kláštore a Osturni. Zo Zamaguria je možné podnikať výlety do Vysokých Tatier, Poľska, na hrad v Starej Lubovni, do Spišskej Belej (múzeum J.M.Petzvala), Kežmarku, Levoče a do termálnych kúpeľov Vrbov.

Popis objektu (6 lôžok + 1 prístelka):
    - 3 samostatné izby (2/2, 1/2+1)
    - spoločenská miestnosť s posedením, kozubom, TV-SAT, CD - prehrávač
    - plne zariadená kuchyňa (elektrický sporák s elektrickou rúrou, mikrovlnka, kávovar, rýchlovarná kanvica) s veľkým jedálenským stolom
    - špajza s chladničkou s mrazničkou
    - sociálne zariadenie na prízemí (umývadlo, sprchovací kút, samostatné WC)
    - sociálne zariadenie na poschodí (umývadlo, vaňa, WC)
    - záhrada vhodná na grilovanie, športové hry
    - garáž pre 1 auto
    - elektrické vykurovanie

    Možnosť bezplatného parkovania v uzavretom dvore a garáži.
    Ubytovanie sa nachádza v tichej časti obce a je vhodné pre rodiny s deťmi a ľudí vyhľadávajúcich kľud a pokoj.
    Ubytovaným hosťom ponúkame bezplatnú pomoc a informačné materiály pri plánovaní túr a výletov do okolia.

Cena ubytovania za osobu na noc (minimálny pobyt 4 noci):
    - v letnom období od 9 €
    Skrátené pobyty dohodou. Cena pre deti dohodou.

    Domek z piernika
    Na granicy Słowacji z Polską w pobliżu Wysokich Tatr znajduje się romantyczny, specyficzny i bogaty w piękno przyrody region ZAMAGURZA.
    Bezpośrednio pośród malowniczej górskiej przyrody znajduje się miejscowość OSTURNIA, gdzie można podziwiać piękno największego słowackiego rezerwatu architektury ludowej. Miejscowość rozciąga się na długości 9 km.
    W lecie są tu znakomite warunki do uprawiania turystyki na łonie dziewiczej przyrody, jak również do zbioru grzybów, malin, jagód i innych leśnych płodów.
    W niewielkiej odległości od Osturni znajduje się Żdziar i Bielskie Tatry, a także nowo wybudowane centrum turystyczne w Polsce - w okolicy zamku w Niedzicy.
    Granicę z Polską tworzy rzeka Dunajec z kryształowo czystą wodą i wielkim bogactwem różnych gatunków ryb. Niepowtarzalną atrakcją w Europie jest spływ Dunajca na drewnianych tratwach na długości 9 km.
    Z Zamagurza można podejmować wycieczki w Wysokie Tatry, do Polski, na zamek w Starej Lubowni, do Białej Spiskiej (muzeum J.M.Petzvala), Kieżmarka, Lewoczy i do kąpielisk termalnych we Wrbowie.

Opis obiektu (6 łóżek + 1 dostawka):
    - 3 samodzielnych pokoi (1/2+1, 2/2)
    - świetlica z miejscem do siedzenia, kominkiem, TV-SAT, Odtwarzacz CD
    - dobrze wyposażone kuchnia (kuchenka elektryczna z piekarnikiem,kuchenka mikrofalówka, ekspres do kawy, czajnik) z dużym stołem
    - spiżarnia z chłodziarko-zamrażarką
    - węzeł sanitarny na parterze (umywalka, kabina prysznicowa, samodzielne WC)
    - węzeł sanitarny na piętrze (umywalka, kapiel, WC)
    - duży ogród odpowiedni do gier sportowych i przyjemnego wypoczynku przy grillu
    - garaż na 1 samochód
    - ogrzewanie elektryczne

    Możliwość bezpłatnego parkowania na zamkniętym podwórzu i w garażi.
    Objekt jest sytuowany w pieknej przyrodnej rezrwacji,može byč rówiež dla rodzin z dziečmi i dla ludzi który lubia spokuj.

Cena noclegu za osobę na noc (min. 4 noci):
    - w okresie letnim od 9 €
    Umowa zostaje skrócony. Umowa Cena dla dzieci.


webmaster