Kúpele Červený Kláštor Smerdžonka    Červený Kláštor
Kongresová turistika v Pieninách


TELEFÓN: ++421-52-4822006
FAX: ++421-52-4822006
MOBIL: ++421-914-338820
EMAIL: recepcia1@kupelecks.sk
recepcia2@kupelecks.sk
WWW: www.kupelecks.sk
www.pieniny.sk/kupelesmerdzonka/
GPS: N 49.390084°
E 20.420601°
ADRESA: 059 06 Červený Kláštor 147

Z HISTÓRIE PO SÚČASNOSŤ
    Zavítajte do KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka a ocitnete sa v obkolesení nádhernej prírody PIENIN - najmenšieho národného parku na Slovensku. Zdravá minerálna voda Smerdžonka vyviera z hlbín zeme už od nepamäti a prvý krát ju začali vo svojej liečiteľskej praxi využívať mnísi z neďalekého kláštora, ktorí do kraja prišli už v 14. storočí. Najznámejším z nich bol zaiste legendami opradený lietajúci mních Cyprián. O niekoľko storočí neskôr, začiatkom 19. storočia poskytoval miestny mlynár vo svojej stodole teplé vaňové kúpele práve zo Smerdžonky. Vodu najprv ohrieval v kotloch, aby ju následne mohol vliať do drevených kadí. Aj takto spríjemnil návštevu a skrátil čakanie ľuďom, ktorí si k nemu prišli zomlieť svoju úrodu na múku. Miestny mlynár sa stal teda malým priekopníkom a kúpele zo Smerdžonky nevyužíval primárne na liečenie, ale ako formu uvoľnenia a relaxu. Kúpele pod Tromi Korunami fungovali približne od roku 1820 až do polovice 20. storočia. Žiaľ kúpeľníctvo v Červenom Kláštore po 2. svetovej vojne zaniklo a tradíciu sa podarilo obnoviť až v roku 2012.

    Za pomoci jedinečnej minerálnej vody Smerdžonky zápachom špecifickej po sírovodíku sa liečia v kúpeľoch všetky neprenosné kožné choroby, avšak voda má blahodarné účinky aj na pohybové a tráviace ústrojenstvo či nervové choroby. Začiatkom roka 2016 kúpele dovŕšili svoju snahu o získanie štatútu klimatických kúpeľov a aj vďaka čistému pieninskému ovzdušiu a priaznivej klíme rozšírili svoju pôsobnosť o liečenie ďalších ochorení. Najnovšie sa v nádhernom a pokojnom prostredí liečia taktiež netuberkulózne choroby dýchacích ciest, duševné choroby, pooperačné stavy štítnej žľazy, onkologické choroby a choroby z povolania. Kúpele v Červenom Kláštore sú tak jediné na Slovensku, kde sa okrem iných indikácií na jednom mieste liečia kožné choroby i netuberkulózne choroby dýchacích ciest.

VOĽNÝ ČAS V KÚPEĽNOM AREÁLI
    V samotnom KÚPEĽNOM AREÁLI sa nachádza niekoľko ŠPORTOVÝCH a ODDYCHOVO-RELAXAČNÝCH zón na výborné trávenie voľného času návštevníkmi každého veku. Miesto stíšenia a pokoja poskytuje KAPLNKA s nádhernou ikonou, ktorá je zasvätená Matke Ustavičnej Pomoci. Ďalšími zaujímavými miestami v kúpeľnom parku s výhľadom na panorámu TROCH KORÚN sú kvetinová a bylinková záhradka. Vyskúšajte tiež UNIKÁT v širokom okolí - vonkajšiu KNEIPP terapiu a BALANČNÝ chodník. Kneipp terapia je vodoliečebná otužovacia procedúra založená na pôsobení rozdielu tepla a chladu. Prechod cez vodu plynule nadväzuje na balančný chodník. Účinok chôdze na boso po rôznych druhoch povrchu spočíva v stimulácii receptorov (nervových zakončení) chodidla a následnej reflexnej reakcii svalov celého tela.

    V areáli nechýbajú altánky a športové vyžitie umožňujú vonkajšie FITNESS stroje na cvičenie pre 21 cvičiacich súčasne. V kúpeľoch nájdete aj ihriská na BEDMINTON, VOLEJBAL a FUTBAL. Pre aktívny relax slúži tiež vonkajší BAZÉN na osvieženie s protiprúdom, RUSKÉ KUŽELKY, veľký ŠACH alebo PETANG. V neposlednom rade si na svoje prídu aj deti, ktoré sa môžu vyšantiť na DETSKOM IHRISKU s TRAMPOLÍNOU či na veľkej LANOVEJ PYRAMÍDE. V priebehu roka sa v kúpeľoch koná niekoľko kultúrnych a folklórnych podujatí či rôzne zaujímavé akcie, ktoré sa tešia veľkej obľube.

PROCEDÚRY
    V kúpeľnom DOME ZDRAVIA môžu návštevníci absolvovať mnoho LIEČEBNÝCH a RELAXAČNÝCH PROCEDÚR ako napr. rôzne masáže (medzi nimi aj Thajská masáž chodidiel paličkami), vaňové kúpele (minerálny, saturovaný, bylinný, olejový), Oxygenoterapiu, Teploliečbu prostredníctvom rašelinových nosičov tepla, saunovanie vo Fínskej saune alebo Infrasaune (obe sú obohatené o soľnú terapiu). Klienti môžu využiť aj ŠPECIÁLNU BEZBOLESTNÚ KOZMETICKÚ procedúru pomocou prípravku PQAge či využiť lekárske ošetrenie tekutým dusíkom.

UBYTOVANIE
    Sladký spánok si užijete v troch štandardoch ubytovania:

    DOM ZDRAVIA*** - hotelový typ ubytovania vyššieho štandardu. K dispozícii sú dvojlôžkové izby i apartmány s možnosťami prístelky. K vybavenosti patrí TV so satelitom, trezor, minibar a župany. V každej z izieb sa nachádza kúpeľňa so sprchovacím kútom alebo vaňou a toaleta.

    KÚPEĽNÉ DOMČEKY - 15 zrekonštruovaných a útulných domčekov, ideálne pre skupinu ľudí či rodinu s deťmi. V každom zo 14 domčekov sa nachádzajú dve dvojlôžkové izby a jedna spoločná miestnosť. Jeden domček je bezbariérový a teda disponuje jednou dvojlôžkovou izbou a jednou jednolôžkovou. V každom z domčekov je aj možnosť prístelky prostredníctvom pohodlného rozťahovacieho gauča. Samozrejmosťou každého domčeka je kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou, samostatné kúrenie a k vybavenosti patrí tiež TV so satelitom, chladnička a rýchlovarná kanvica.

    Poschodové domčeky - ubytovanie poskytované aj bez stravovacích služieb s kapacitou 5 pevných lôžok, ktoré sa nachádzajú na poschodí. V dolnej časti sa nachádza menšia spoločná miestnosť s gaučom, ktorý môže byť využitý aj ako prístelka, kúpeľňa so sprchovacím kútom a toaletou i kúrenie.

RODINNÉ A FIREMNÉ AKCIE, PODUJATIA
    Denne otvorená reštaurácia v areáli sa stáva čoraz viac vyhľadávanejším miestom aj pre organizovanie rôznych rodinných (svadby, jubileá, sv. prijímania, atď.) či firemných (pracovné obedy, posedenia, atď.) akcií. Pre grilovačku je ako stvorená vonkajšia koliba, prípadne pre väčšie akcie slúžia aj zastrešené kolonády s posedením. Pre rôzne kongresy, školenia, semináre, teambuildingy a pod. je k dispozícii moderná kongresová sála v DOME ZDRAVIA.
    Areál je taktiež miestom konania rôznych aj veľkých podujatí vďaka svojej vybavenosti, zázemiu a amfiteátru s pevnými miestami na sedenie.

OKOLIE
    Blízke i širšie okolie KÚPEĽOV ČERVENÝ KLÁŠTOR Smerdžonka poskytuje MOŽNOSTI VÝLETOV s rôznorodým zameraním (kultúrne a historické pamiatky, pútnické miesto, atrakcie, splav majestátneho Dunajca, turistika a cykloturistika) a tak sa ani pri viacdňovom pobyte u nás nebudete určite nudiť. Pri návrate z každého takéhoto výletu padne vhod relax v podobe využitia procedúr alebo pri aktívnom oddychu na našich voľnočasových aktivitách.

   
Príďte si k nám, do čarokrásnej prírody Pieninského národného parku, ozdraviť svoje telo a povzbudiť svojho ducha.webmaster