Penzión Korzo    Spišská Stará Ves


MOBIL: ++421-903-624044
++421-905-357472
EMAIL: mpmarpo@gmail.com
WWW: www.pieniny.sk/korzo/
GPS: N 49.383937°
E 20.360681°
ADRESA: SNP 128/110
061 01 Spišská Stará Ves

    Penzión Korzo sa nachádza v mestečku Spišská Stará Ves, ktoré je centrom Zamaguria. V stredoveku mesto bolo významné obchodné a remeselné centrum, ktorému v roku 1399 kráľ Žigmund udelil mestské práva. V rokoch 1850 až 1960 bolo sídlom okresu. V súčasnosti, vzhľadom na polohu a prostredie, sa Spišská Stará Ves čoraz viac stáva strediskom cestovného ruchu. Mestečko z východnej a západnej strany lemujú bočné hrebene Spišskej Magury a zo severnej strany rieka Dunajec a masív Pienin.
    V mestskej časti Lysá nad Dunajcom je hraničný prechod s Poľskom.
    Spišská Stará Ves je ideálnym východiskom pre pešiu, cyklistickú a vodnú turistiku. V zime sú tu veľmi dobré podmienky pre lyžiarsku turistiku a zjazdové lyžovanie. Priamo v meste je nové lyžiarske stredisko na Šibeničnej hore (SKI PARK ELAND). V známom Jezersku (12 km) je lyžiarske stredisko so svahmi aj pre najnáročnejších lyžiarov. V neďalekých poľských Kluszkowciach (15 km) je nové lyžiarske stredisko s veľkou variabilitou tratí, zasnežovaním a kvalitnou úpravou tratí. Nachádza sa tam aj toboganová dráha s celoročnou prevádzkou.

    Penzión Korzo je v centre mesta v starom meštianskom dome, po zrekonštruovaní ktorého v roku 2005 sa v podkroví vytvorili atraktívne ubytovacie priestory v štyroch izbách s celkovou kapacitou 12 lôžok, s možnosťou prístelok.
    V roku 2009 bol penzión rozšírený o štýlovú vináreň s pizzeriou v klenbových pivničných priestoroch a letnú krytú terasu.

Popis objektu (12 lôžok + 3 prístelky):
    - 1 samostatný apartmán so spálňovou a obývacou časťou, balkónom, TV-SAT a vlastným sociálnym zariadením (umývadlo, sprchovací kút, WC) (1/4)
    - 1 samostatná izba so spálňovou a obývacou časťou, TV-SAT a vlastným sociálnym zariadením (umývadlo, sprchovací kút, WC) (1/3+2)
    - 2 samostatné izby s TV-SAT a vlastným sociálnym zariadením (umývadlo, sprchovací kút, WC) (1/3, 1/2+1)
    - oddychový priestor (posedenie, turistické mapy)
    - kaviareň s možnosťou podávania raňajok a polpenzie (30 miest)
    - vináreň s pizzeriou a živou hudbou (42 miest)
    - krytá letná terasa (20 miest)
    - miestnosť na odkladanie bicyklov a lyží
    - bezplatné parkovanie áut v uzavretom dvore
    - ústredné kúrenie, celoročná prevádzka

    Ubytovaným hosťom ponúkame bezplatne pomoc pri plánovaní túr a výletov do okolia.
    Za poplatok zabezpečujeme inštruktora pre lyžovanie a snowboarding, sprievodcovské služby pre letnú a zimnú turistiku zapožičanie horských bicyklov a raftového člna (na požiadanie aj s inštruktorom).

    Objekt je vhodný na usporiadanie rodinných osláv, pracovných porád a školení a firemných prezentácií.


webmaster