Chata Holica    Lesnica


MOBIL: ++421-907-636218
EMAIL: penzion-holica@post.sk
WWW: www.pieniny.sk/holica/
GPS: N 49.403280°
E 20.467840°
ADRESA: 065 33 Lesnica 156

    Chata Holica sa nachádza v zamagurskej obci Lesnica priamo v Pieninskom národnom parku. Oblasť Zamaguria a Pieninský národný park ponúkajú turistom ideálne miesta na oddych s nenáročnými turistickými a cykloturistickými trasami a nádhernými prírodnými úkazmi. Najväčšou atrakciou tejto oblasti je splavovanie pohraničnej rieky Dunajec na drevených pltiach.
    V zime je možnosť lyžovania v lyžiarskych strediskách Litmanová, Vyšné Ružbachy a Ľubovnianske kúpele.
    V blízkom okolí chaty je možné navštíviť múzeum a kúpele Červený Kláštor, hrad a skanzen Stará Ľubovňa, Nestville Park Hniezdne, historické mestá Kežmarok a Levoča, termálne kúpalisko Vyšné Ružbachy, Vysoké Tatry a Poľskú republiku.

Popis objektu (11 lôžok + 5 prísteliek):
    - 2 dvojlôžkové izby pre deti v podkrovných častiach, do ktorých sa vychádza po skladacích schodoch (2/2+2)
    - 1 dvojlôžková izba (1/2+1)
    - 1 apartmán s dvoma spálňami (1/3, 1/2)
    Každá izba má samostatnú kúpeľnu so sprchou, umývadlom a WC.

    V chate sa nachádza jedáleň s krbom, barovým pultom a televíziou. Možnosť zapožičania spoločenských hier. V chate sa nachádza sauna, prístupná pre ubytovaných hostí v rámci pobytu 1 krát týždenne. Vonku vo dvore je kryté sedenie pre 12 osôb s možnosťou posedenia, grilovania a varenia gulášu. Parkovanie vo dvore.

    Cena ubytovania za osobu na noc15 €.
    Prístelka pre dieťa 12 €.
    Možnosť stravovania formou raňajok a polpenzie.

    Die Hütte Holica befindet sich in Lesnica - ein Dorf in Zamagurie, direkt im Naturschutzgiet Pieniny. Das Gebiet Zamagurie und das Naturschutzreservat Pieniny bietet den Touristen ideale Plätze zum Entspannen mit touristischen Wägen und naturlehrpfaden sowie wunderschönen Sehenswürdigkeitin der Natur. Die grösste Attraktion dieses Gebietes ist die Flossfahrt auf den Holzflössen auf dem Grenzfluss Dunajec.
    Im Winter können Sie in den Skigebieten Litmanová, Vyšné Ružbachy und Kurort Ľubovňa sind nahegelegen.
    In der nächsten Umgebung ist ein Besuch des Museums und Spa Červený Kláštor, das Schloss und Freilichtmuseum Stará Ľubovňa, Nestville Park Nesting, sowie der restaurierten Städte Kežmarok und Levoča, Termalbad Vyšné Ružbachy, Vysoké Tatry möglich. Die nahe Grenze zu Polen lädt zu einem Besuch des Nachbarlandes ein.

Objektbeschreibung (11 Betten + 5 Zustellbetten):
    - 2 Doppelzimmer für Kinder im Dachgeschoss (2/2+2)
    - 1 Doppelzimmer (1/2+1)
    - 1 Apartment mit zwei Schlafzimmern (1/3, 1/2)
    Jedes Zimmer hat Badezimmer, Dusche und WC.

    In der Hütte befindet sich ein Speiseraum mit Bar, Kamin und Fernsehgerät. Die Hütte verfügt über eine Sauna, zugänglich für gäste bei Aufenthalt von mindestens einer Woche. Im Hof gibt es eine überdachte Terrasse für 12 Personen mit Grillmöglichkeiten und Kochgelegenheiten. Geschützte Parkplätze vorhanden.

    Preis pro Person und Nacht 15 €.
    Zusatzbett für Kind 12 €.
    Möglichkeit der Verpflegung Frühstück und Halbpension.

    Chata Holica znajduje się w zamagurskiej miejscowości Leśnica bezpośrednio w Pienińskim Parku Narodowym. Obszar Zamagurza i Pieniński Park Narodowy oferują turystom idealne miejsce do odpoczynku z niezbyt trudnymi trasami do wędrówek pieszych i rowerowych oraz wspaniałymi widokami na piękno przyrody. Największą atrakcją tego terenu jest spływ po przygranicznej rzece Dunajec na drewnianych tratwach.
    W zimie jest możliwość jazdy na nartach w ośrodkach narciarskich Litmanowa, Wyżne Rużbachy i Lubowniańskie uzdrowisko.
    W pobliżu domku można zwiedzić muzeum i spa Czerwony Klasztor, zamek i skansen Stara Lubowna, Nestville Park Hniezdne, historyczne miasta Kieżmark i Lewoczę, kąpielisko termalne Wyżne Rużbachy, Wysokie Tatry i odwiedzić Polskę.

Opis obiektu (11 łóżek + 5 dodatkowych łóżek):
    - 2 2-osobowe pokoje dla dzieci na poddaszu, do których wchodzi się po składanych schodach (2/2+2)
    - 1 pokój 2-osobowy (1/2+1)
    - 1 apartament z dwiema sypialniami (1/3, 1/2)
    Każdy pokój posiada samodzielną łazienkę z prysznicem, umywalką i WC.

    W domku znajduje się jadalnia z kominkiem, barem i telewizją. Możliwość wypożyczania gier towarzyskich. W domku jest sauna, dostępna dla zakwaterowanych gości w ramach pobytu - 1 raz w tygodniu. Na zewnątrz, na podwórzu, znajduje się zadaszone miejsce do siedzenia dla 12 osób z możliwością grillowania i gotowania gulaszu. Parkowanie na podwórzu.

    Cena za osobę za noc 15 €.
    Dodatkowe łóżko dla dziecka 12 €.
    Możliwość wyżywienia śniadanie i obiadokolacja.


webmaster